З 1965 року школа носить ім’я Юрія Максимовича Головатого

/Files/images/HPIM4391.JPG

Головатий Юрій Максимович народився 23 липня 1923 року в місті Борисполі Київської області в сім’ї робітника Максима Головатого. В 1941 році закінчив 10 класів Бориспільської середньої школи № 1. Заповітну мрію продовжувати навчання перервала війна. Юнака призвали до лав Радянської Армії і направили в Тюменське військове училище, звідки вже молодшим лейтенантом Юрій Максимович прибув на Сталінградський фронт. Керуючи взводом, а потім ротою мінометників, молодший офіцер пройшов славетний бойовий шлях від Волги до Балтики.

Йшов час, а разом із ним фронтовими дорогами крокував на Захід Юрій. Усім серцем він був з рідною Україною, боровся за її визволення. І ось у вересні 1943 року в районі переправи через Дніпро зосередилися підрозділи дев’ятої гвардійської механізованої бригади. Йшли останні приготування до форсування повноводної ріки. Ціною великих зусиль плацдарм був утриманий. За форсування Дніпра і захоплення плацдарму на првому березі, винятковий героїзм і мужність, проявлені в цій операції, гвардії старший лейтенант Ю.Головатий був удостоєний високого звання Героя Радянського Союзу. Це було 25 жовтня 1943 року.

Після Дніпра рота Ю.Головатого разом з підрозділами 3-го гвардійського механізованого корпусу визволяла багато міст Латвії. На підступах до Риги йшли жорстокі бої. В рукопашному поєдинку з ворогом загинув командир мотострілецької роти. Командування на себе взяв старший лейтенант Головатий. Знову танки… Їх довелося знищувати. Та в цей момент поруч вибухнув ворожий снаряд. Перемагаючи біль, Юрій з двома протитанковоми гранатами поповз назустріч чудовиську. Неймовірне зусилля і «тигр» безпомічно закрутився на місці. «Контратаку відбито!» - кричали друзі. Але останніх слів Юрій Головатий вже не чув. Він загинув смертю хоробрих на очах у друзів-однополчан. Це сталося 23 вересня 1944 року. Поховали його в центрі м.Балдоне, що за 30 км від Риги, у сквері, поблизу школи. Йому не грали оркестри реквієм, а лише салютувала бригада військовиків.

Бориспільська загальноосвітня школа № 1, в якій Юрій Головатий отримав середню освіту, носить ім’я героя з 1965 року. Іменем Ю.Головатого названо й одну з вулиць у Борисполі. Також іменем героя названі вулиці і школи у Волгограді (колишньому Сталінграді), Ризі, Балдоне.

Свято зберігаючи пам’ять про свого земляка, педагоги та учні школи намагаються донести до наступних поколінь образ того, хто пройшов немалі фронтові дороги, не раз стираючи зі скроні гарячу кров. Щоб кожне наступне покоління, яке навчатиметься в цій школі, через роки, через відстані вчувало несамовитий голос бою і вклонялося за те, що Юрій Максимович Головатий віддав своє життя за наше щастя і мирне майбуття!

/Files/images/HPIM4336.JPG

/Files/images/Рисунок1.png

/Files/images/dlya_oformlenya/Рисунок2.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 494