/Files/images/2016_noviy_rk/DSCN4414.jpgТрагічна загибель студентського куреня під Крутами стала символом патріотизму і жертовності у боротьбі за незалежну Україну.
Такими словами почала урок історії в 11-ому класі
Дідковська Тетяна Петрівна.
5 січня 1918 року на зборах студентів молодших курсів Київського університету . Володимира і Українського народного університету було ухвалено створення студентського куреня Січових Стрільців.
20 січня 1918 року – 300 юнаків Куреня Студентів Січових Стрільців під орудою сотника Омельченка стає до бою під Крутами (бахмач-Ніжин). Це був бій проти наступаючих на Київ більшовицьких війск під командуванням П.Єгорова…
Одинадцятикласники підготували відомості про бій під Крутами, про героїв-студентів які віддали життя за Україну.
Федорчук Марина: «Їх було 300 – студенти та гімназисти. Проти них було тисячі солдат, фронтовиків. Хтось кричав «Смерть московським катам!»…Нерівний бій віддалив на декілька днів захоплення Києва.
Доронченко Карина: Трагедія Крут показує нам, що Україні у 1918 році була потрібна сильна армія, та УНР не приділила цьому належної уваги.
Чоботова Єлизавета: Під пострілами більшовики падали. Почав стріляти «максим» і ворог кинувся врозтіч. Потім була зрада… Протягом 5 годин українські підрозділи стримували атаку ворога. Бійці Куреня Студентів не бажали здаватися і були майже всі знищені. 27 студентів були захоплені в полон. Під час їх розстрілу студенти співали Гімн України «Ще не вмерла Україна»…

/Files/images/2016_noviy_rk/DSCN4416.jpg
















11 лютого на базі шкільної бібліотеки Надією Василівною Охріменко та бібліотекарями Анастасією Яківною Пашковою і Надією Миколаївною Дуденко було проведено відкритий виховний захід "Герої Крут - взірець для нащадків".
/Files/images/2016_noviy_rk/ПРОГРАМА ВИХОВНОГО ЗАХОДУ.jpg













Учні підготували розповідь про студентів, які воювали на залізничній станції Крути за 130 км від Києва 5 годин між 4-тисячним підрозділом Червоної Гвардії під проводом есера Михайла Муравйова та загоном з київських курсантів і козаків «Вільного козацтва», що загалом нараховував близько чотирьох сотень вояків.
Прослухали пісню "Балада під Крутами" П.Дворського та переглянули фільм "Невідома Україна. Лист без конверта"
/Files/images/2016_noviy_rk/DSCN4451.jpg

/Files/images/2016_noviy_rk/DSCN4438.jpg





































/Files/images/2016_noviy_rk/DSCN4439.jpg
/Files/images/2016_noviy_rk/DSCN4442.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 250