Пам’ятки щодо правил поведінки на льоду надав департамент освіти і науки Київської обласної державної адміністрації

/Files/images/schen_2017/НА ЛЬОДУ.jpg

/Files/images/dlya_oformlenya/НА ЛЬОДУ.jpg

ДОПОМОГА ЛЮДИНІ, ЯКА ПРОВАЛИЛАСЯ ПІД ЛІД

Надання допомоги людині,
яка провалилася під лід

При наданні допомоги людині, які провалилася під лід, не можна рухатися до неї на повний зріст, тому що існує небезпека самому потрапити в біду. До потерпілого потрібно наближатися лежачи, розкинувши руки й ноги. Для надання допомоги можна використовувати підручні дошки, драбину, жердини та ін. Лежачи на одному з таких предметів, закріплених з одного боку мотузкою за щось на березі чи за край криги, рятувальник повільно просувається до потерпілого на відстань, яка дозволяє йому подати мотузку, пояс чи багор. Потім, особа яка надає допомогу, відповзає назад і поступово витягує на лід потерпілого.
При наданні допомоги в місцях, де є промоїни чи битий лід, використовуються спеціальні засоби – рятувальні шлюпки на полозках, на яких наближаються до потерпілого за допомогою кішки та багра.
Якщо для надання допомоги немає нічого, тоді 2-3 особи лягають на лід ланцюжком, наближаються до потерпілого, тримаючи один одного за ноги, а перший з них подає потерпілому ремінь, одяг тощо.
Медична допомога людині, яка провалилася під лід і врятована, повинна бути направлена на запобігання подальшого переохолодження.

Правила поведінки на льоду

На водоймах безпечним вважається лід (при температурі повітря нижче 0 градусів):

· для одного пішохода лід – синюватого або зеленкуватого відтінку, товщиною не менше 5-7 см;

· для групи людей (масові переправи пішки) товщиною не менше 15 см, при масовому катанні на ковзанах – 25 см;

· для переправи вантажного автомобіля – 35- 55 см, трактора – 40-60 см.

- Міцним льодом вважається прозорий лід з синюватим або зеленкуватим відтінком при товщині 12 см.

- Міцність льоду пропонується перевіряти пішньою. Якщо після першого удару лід пробивається і на ньому з’являється вода, то вихід на лід забороняється. Не дозволяється перевіряти міцність льоду ударами ніг.

- При пересуванні на льоду треба бути обережним, уважно стежити за його поверхнею, обходити небезпечні і підозрілі місця (швидка течія води, вмерзлі в лід кущі, траву та ін.). Не дозволяється виходити на лід у нічний час.

- Під час групового переходу по льоду необхідно рухатись на відстані 5-6 метрів один від одного і уважно стежити за тим, хто іде попереду.

- Кататися на ковзанах дозволяється тільки на спеціально обладнаних катках.

- Суворо забороняється кататися на льоду дітям без нагляду дорослих або самостійно виходити на лід.

- Кожен рибалка повинен мати з собою рятувальний лінь довжиною 15-20 м з петлею на одному кінці і вантажем вагою 400-500 гр на другому.

Кiлькiсть переглядiв: 519